X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
من این دو حرف نوشتم چنان که غیر ندانست تو هم ز روی عنایت چنان بخوان که تو دانی
14 خرداد 1388
اماما روحت شاد که پناهی و دلیلی و حجت...

برگرفته از وبلاگ حریر


سلام آقای احمدی نژاد!

سلام آقای موسوی!

حال ما که خوب است چون برای به بهای بدست آوردن قدرت، در یک مناظره تلویزیونی، عملیات انتحاری انجام نمی دهیم

حال ما خوب است چون برای پیروزی، حاضر نیستیم زمان و زمین را به هم برسانیم

حال ما بد نیست چون می دانیم در مناظره باید حرف های بهتری زد

چون می دانیم پای دیگران را وسط کشیدن یعنی کم آوردن... یعنی به سیم آخرزدن

ما مردم نمی خواهیم کوتاهی ها و پنهان کاری های شما را از زبان آن دیگری مرور کنیم که چه بسا بهتر از شما  بدانیم

ما مردم سکان را به دست شما نداده ایم که شیوه سوتی گرفتن و آس رو کردن را پیشه کنید

ما مردم، پای بحث دو مرد نشسته ایم که برای اداره مقتدرانه کشور برنامه بهتری ارائه کنند

ما مردم، هاشمی را می شناسیم و خاتمی، کرباسچی و ناطق را و بقیه را... آیا برای رجال شناسی ساعت ده و نیم چهارشنبه قرار داشتیم؟ نه انگار... چون غیر از رجال،  بحث فائزه و رهنورد و بقیه هم به میان آمد...

آقایان! حال ما خوب است و از این که محکمه شما را دیدیم مکدر نشدیم، چون قربانی شدن عدالت و حق گویی دیگر منسوخ و مطرود شده است.

گفتیم که حال ما بد نیست چون کم توقع هستیم و قانع و بدتر از همه این که خیلی چیزها را می فهمیم! همه ما می فهمیم... حتی می دانیم که اشرافیت در حاشیه امن همیشه تنومندتر شده و در دوره احمدی نژاد متاسفانه نهال های نورس زیادی جوانه زده اند، حتی زیادتر از قبل، خیلی زیادتر... آقای رئیس جمهور! سپاس ما را  از بابت حیازت این همه زمین موات بپذیر...

آقایان عزیز! می دانستیم شما اگر تا سحر هم به مناظره می نشستید پرونده برای رو کردن داشتید و این درست نشانه اقتدار و عظمت شماست!

آقایان عزیز! اگر راه صحیح پیش گرفته اید از چه رو نگران از دست دادن رای مردم هستید؟ همه کس همه چیز را می دانند. تئوریسین های شما نگفته اند برای جذب آرا نباید هر حرفی زد؟

آیا این تئوریسین های شما هستند که معتقدند از همان نقطه ضعف های خودتان وارد حوزه رقیب بشوید؟ از گور بیرون کشیدن مدارک کیلویی چه کسی را بیشتر تخریب می کند؟

آقای احمدی نژاد! آیا وقتی دست در کیسه پرونده های خود می کردید چیزی از نوچه هایی که رکورد ثروت اندوزی در کوتاهترین مدت را کسب نموده اند در چنگ تان نیامد؟ نگفتید برخی اطرافیان تان چقدر زود بار خود بستند و به کناری خزیدند؟ آنها یا قانع تر از اشرافی بودند که شما نام بردید یا توان جذب امتیازاتشان به اندازه چند دهه کارساز بوده است. خدا خیرتان دهد که لااقل خیلی از آنها را ساکت و سیر کردید... 

آقای موسوی! شما برای مطالبات این طیف گسترده از جوانها چه برنامه هایی دارید؟ برای طرح صریح عقاید و برنامه ها ، نقد بقیه کافی است؟

 شما ایران را با عزت و اقتدار می کنید؟ شما برای بدرقه ملوانان انگلیسی و ملاقات با مقامات سعودی چه برنامه هایی دارید؟ شما برای این که منت آمریکا را به شیوه های غیرمستقیم نکشید چه می کنید؟ به قول برو بچه های حوزه علمیه قم که صحبت هایشان بلافاصله از سیما پخش شد، آیا آلبوم عکس هایتان با امام و بقیه را تا آخر باز نگه می دارید؟ آیا به گفته آنان گرد نشسته بر صحیفه های نورتان را  زدوده اید؟

آقای پورحسین شما چرا به رسم حرفه ای ها صحبت ها را به موقع متوقف نکردید؟ آیا وظیفه شما مهار ترمز بریده ها نبود؟
راستی پخش گزارش حوزه علمیه بلافاصله بعد از این برنامه چه معنایی داشت؟ این مکمل تقویتی که عامدانه پیوست شده بود چه چیزی را ترمیم کرد؟ آیا نظرات یک سویه طلبه ها با برنامه شب های پیش که متشکل از نظرات طیف های گوناگون قشر دانشجو بود، فرق نداشت؟

اماما روحت شاد که پناهی و دلیلی و حجت...